Hotel E Pousada Mape Ltda
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma Hotel E Pousada Mape Ltda Guanambi har ett väldigt bra läge nära Primeira Igreja Batista de Guanambi, som ligger cirka 20 minuters promenad bort. Det finns också en parkering.
Guanambis centrum kan nås inom 10 minuters promenad. Bland sevärdheterna som är belägna 600 meter från det här hotellet finns Igreja Assembleia de Deus. Gästerna kommer också att kunna besöka Memorial Casa de Dona Dedé, som ligger alldeles runt hörnet från Pousada Mape Ltda i Guanambi.
I vissa badrum finns en separat toalett och en dusch samt badlakan och handdukar.
Gästerna på detta bekväma hotell erbjuds en kontinental frukost varje dag. Restaurangen Leopoldo Hoteis erbjuder ett urval av rätter, precis runt hörnet från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Primeira Igreja Batista de Guanambi1,1 km
- Igreja de Santa Rita1000 m
- Igreja Adventista450 m
- Igreja Filadelfia1,1 km
- Universidade do Estado da Bahia1,1 km
- Igreja Assembleia de Deus400 m
- Unopar500 m
- Tenda de Umbanda Paz e Amor950 m
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- Brandsläckare
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel E Pousada Mape Ltda?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Hotel E Pousada Mape Ltda till centrum. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid Hotel E Pousada Mape Ltda?
Privat parkering finns på Hotel E Pousada Mape Ltda gratis. - ❓
Ingår frukost i priset under vår vistelse på Hotel E Pousada Mape Ltda?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med Hotel E Pousada Mape Ltda. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Hotel E Pousada Mape Ltda?
Gästerna på Hotel E Pousada Mape Ltda måste checka ut till 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på det här hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i det här hotellet är 18$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet?
Gästerna på hotellet kan betala med Visa, Diners Club och Elo kreditkort. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hotel E Pousada Mape Ltda?
Hotel E Pousada Mape Ltda erbjuder Rum, Trebäddsrum och Deluxe Tvåbäddsrum att välja mellan.